Olti Curri – opinionisti zyrtar i edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova”

Olti Curri big brother vip kosova

Numërimi prapa ka filluar dhe vjeshta e këtij viti pranë jush do të sjellë një nga formatet më gjigante të televizionit “Big Brother VIP Kosova”, projekti i parë dhe i vetëm i këtij lloji në vend.

Pak e nga pak, ekipi i këtij mega produksioni po shpalosin surprizat për publikun.

Së fundmi u zbulua një nga befasitë e Vëllait të Madh! Ky format sjell risi një dyshe televizive në prezantim. Krah Alaudin Hamitit, është konfirmuar prezantuesja dhe aktorja Jonida Vokshi.

Tashmë është momenti që të shuajmë një tjetër kurreshtje, shumë të madhe! Atë të opinionistit zyrtar të edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova”.

Klan Kosova njofton ekskluzivisht se një nga karriget e panelit të opinionistëve është e rezervuar për një prej personazheve më të komentuara televizive, i njohur për perceptimet e tij unike dhe komentet pikante rreth botës rozë.

Bëhet fjalë për tekstshkruesin e blogerin e famshëm nga Shqipëria, Olti Currin – i cili, në këtë edicion të parë të “Big Brother VIP Kosova”, mbi supe do të mbajë një pozitë me shumë peshë, siç është ajo e opinionistit të këtij formati televiziv.

Këtë e konfirmon edhe vet drejtori i Klan Kosovës, Adriatik Kelmendi përmes një njoftimi në facebook.

”Olti Curri, mirë se i bashkohesh familjes së madhe të Big Brother VIP Kosova! #opinionisti #bbvk”, shkruan Kelmendi ndërsa ndan edhe fotografinë e firmosjes së bashkëpunimit.

bbvipks

Kjo zgjedhje vjen e natyrshme për një prej personazheve televiziv më me eksperiencë në mediat shqipfolëse. Curri, pritet që përgjatë netëve “prime”, të analizojë dhe komentojë situatat që do të ndodhin brenda shtëpisë më të famshme në vend, sigurisht siç di vetëm ai që siç thotë edhe vetë, “nuk flet kot”!

Kjo është vetëm një nga surpriza e radhës të “Big Brother VIP Kosova”, ndërsa edhe shumë të tjera pritet të bëhen publike ditëve në vijim.

Rrugëtimi i formatit të shumëpritur nisë në muajin tetor dhe në ekranet tuaja do të transmetohet përmes ArtMotion dhe Klan Kosova.

Related Posts

Momente emocionale, Besi përshëndetet me banorët

Momente emocionale, Besi përshëndetet me banorët

I eliminuari i kësaj jave ishte Besi. E me largimin e tij u emocionuan banorët. Shumë qanë dhe nuk iu erdhi mirë që Besi ishte ai që…

“Do t’ju ha të gjithëve” – Edona James e nervozuar akoma me banorët që e dërguan në nominim

“Do t’ju ha të gjithëve” – Edona James e nervozuar akoma me banorët që e dërguan në nominim

Edona James është akoma e revoltuar pas nominimeve që u bënë të hënën në Big Brother VIP Kosova 2. Transgjinores nga Suhareka i ngeli hatri veçanërisht nga…

Publikohen për të parën herë pamjet ekskluzive nga eskalimi i situatës mes Metit dhe Blerandos

Publikohen për të parën herë pamjet ekskluzive nga eskalimi i situatës mes Metit dhe Blerandos

Mbrëmja e spektaklit ‘Prime’ ka nisur me transmetimin e një video materiali ekskluziv prej përplasjes, Blerando-Meti. Brenda sekuencave të video materialit shihen qartë arsyet e fillimit të…

Big Brother VIP KOSOVA LIVE 2

Shiko Big Brother VIP Kosova LIVE 24/7

Ku ta shikoj Big Brother Vip Kosova Live? Big Brother Kosova Live është një nga emisionet më të njohura dhe të ndjekura në Kosovë. Me siguri ka…

“Vëllai i Madh” përjashton Metin automatikisht nga gara për çmimin e madh në BBVK (VIDEO)

“Vëllai i Madh” përjashton Metin automatikisht nga gara për çmimin e madh në BBVK (VIDEO)

Pas konfliktit në mes të konkurrentëve të Big Brother VIP Kosova, Blerando-Meti, për këtë të fundit në shtëpi ka arritur një zarf i zi. Zarfin e ka…

Një porosi nga i vëllai për Monikën dhe rrugëtimin e saj në BBVK (VIDEO)

Një porosi nga i vëllai për Monikën dhe rrugëtimin e saj në BBVK (VIDEO)

Pas rrëfimit të historisë së Monikës mbi lidhjen e saj me të vëllain, ky i fundit është shfaqur në shtëpinë e “Vëllait të Madh” përmes një video…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *