Sonte nis Big Brother VIP Kosova 2

Sonte nis Big Brother VIP Kosova 2

Ditën e sotme (e premte) pritet të nis edicioni i dytë i Big Brother VIP Kosova.

Nën moderimin e Alaudin Hamitit e Jonida Vokshit, ky spekaktël edhe këtë vit premton shumë befasi e konkurrentë të llojeve të ndryshme.

Opinionistë të këtij viti do të jenë: Anita Muçaj – Haradinaj dhe gazetari Bledi Mane.

Ky shou do të fillojë në orën 21:00, e disa nga konkurrentët thuhet se janë: Linda Halimi, Vesa Vllasaliu, Shqipe Hysenaj, Azem Gagica, Edona James etj.

Veç kësaj, do të ketë dhe një ‘Big Talk Kosova’ me drejtuese të programit ish-banoren e Big Brother VIP, Mbresa Hajrullahun.

Kujtojmë se edicionin e kaluar fitues u zgjodh reperi nga Shqipëria, Arkimed Lushaj – Stresi.

Banorët janë në garë për çmimin e madh prej 200 mijë eurosh.

Related Posts

Momente emocionale, Besi përshëndetet me banorët

Momente emocionale, Besi përshëndetet me banorët

I eliminuari i kësaj jave ishte Besi. E me largimin e tij u emocionuan banorët. Shumë qanë dhe nuk iu erdhi mirë që Besi ishte ai që…

“Do t’ju ha të gjithëve” – Edona James e nervozuar akoma me banorët që e dërguan në nominim

“Do t’ju ha të gjithëve” – Edona James e nervozuar akoma me banorët që e dërguan në nominim

Edona James është akoma e revoltuar pas nominimeve që u bënë të hënën në Big Brother VIP Kosova 2. Transgjinores nga Suhareka i ngeli hatri veçanërisht nga…

Publikohen për të parën herë pamjet ekskluzive nga eskalimi i situatës mes Metit dhe Blerandos

Publikohen për të parën herë pamjet ekskluzive nga eskalimi i situatës mes Metit dhe Blerandos

Mbrëmja e spektaklit ‘Prime’ ka nisur me transmetimin e një video materiali ekskluziv prej përplasjes, Blerando-Meti. Brenda sekuencave të video materialit shihen qartë arsyet e fillimit të…

Big Brother VIP KOSOVA LIVE 2

Shiko Big Brother VIP Kosova LIVE 24/7

Ku ta shikoj Big Brother Vip Kosova Live? Big Brother Kosova Live është një nga emisionet më të njohura dhe të ndjekura në Kosovë. Me siguri ka…

“Vëllai i Madh” përjashton Metin automatikisht nga gara për çmimin e madh në BBVK (VIDEO)

“Vëllai i Madh” përjashton Metin automatikisht nga gara për çmimin e madh në BBVK (VIDEO)

Pas konfliktit në mes të konkurrentëve të Big Brother VIP Kosova, Blerando-Meti, për këtë të fundit në shtëpi ka arritur një zarf i zi. Zarfin e ka…

Një porosi nga i vëllai për Monikën dhe rrugëtimin e saj në BBVK (VIDEO)

Një porosi nga i vëllai për Monikën dhe rrugëtimin e saj në BBVK (VIDEO)

Pas rrëfimit të historisë së Monikës mbi lidhjen e saj me të vëllain, ky i fundit është shfaqur në shtëpinë e “Vëllait të Madh” përmes një video…

This Post Has 7 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *