Ekskluzive: Edicioni i dytë i Big Brother VIP Kosova nis më 2 tetor, zbulohen dy emrat e parë

Ekskluzive: Edicioni i dytë i Big Brother VIP Kosova nis më 2 tetor, zbulohen dy emrat e parë

Personazhe të shumtë VIP e sfiduan veten në aventurën mbi 100 ditore, duke konkurruar për çmimin e madh prej 200 mijë eurosh.

E një aventurë e re duket se është gati të rifillojë sërish, me edicionin e dytë që pritet të nisë në muajin tetor.

Telegrafi ka mësuar ekskluzivisht nga burime pranë spektaklit se data e fillimit është përcaktuar të jetë e hëna e 2 tetorit.

Po të njëjtat burime gjithashtu kanë treguar se këtë vit do të futen plot 20 konkurrentë në shtëpinë më të famshme në vend.

Ndërsa dy emrat e parë që po negociohen për të qenë pjesë e spektaklit shumë të ndjekur janë gazetari Valon Syla dhe këngëtarja Arta Kabashi.

I pari njihet si gazetar dhe analist i çështjeve politike. Ai është më shumë i njohur edhe për qëndrimet e tij kontraverse për shqiptarët e diasporës.

Arta ndërkohë është një këngëtare e tregut muzikor shqiptar, e cila nuk ka pasur një karrierë aq të ndezur sa motra e saj Ana (konkurrente e edicionit të parë të Big Brother VIP Kosova).

Dy motrat Kabashi e kanë nisur bashkë karrierën e tyre duke u paraqitur në spektaklin e talenteve “Albanian Got Talent” në vitin 2010, ku shkuan deri në finale.

Përndryshe, fitues i edicionit të parë u shpall reperi nga Shqipëria, Stresi me çmimin e madh prej 160 mijë eurosh – gjersa finalistë të shpërblyer me nga 10 mijë euro ishin finalistët: Xhuli Nura, Vedat Bajrami, Artan Thaqi dhe Mbresa Hajrullahu.

Related Posts

Momente emocionale, Besi përshëndetet me banorët

Momente emocionale, Besi përshëndetet me banorët

I eliminuari i kësaj jave ishte Besi. E me largimin e tij u emocionuan banorët. Shumë qanë dhe nuk iu erdhi mirë që Besi ishte ai që…

“Do t’ju ha të gjithëve” – Edona James e nervozuar akoma me banorët që e dërguan në nominim

“Do t’ju ha të gjithëve” – Edona James e nervozuar akoma me banorët që e dërguan në nominim

Edona James është akoma e revoltuar pas nominimeve që u bënë të hënën në Big Brother VIP Kosova 2. Transgjinores nga Suhareka i ngeli hatri veçanërisht nga…

Publikohen për të parën herë pamjet ekskluzive nga eskalimi i situatës mes Metit dhe Blerandos

Publikohen për të parën herë pamjet ekskluzive nga eskalimi i situatës mes Metit dhe Blerandos

Mbrëmja e spektaklit ‘Prime’ ka nisur me transmetimin e një video materiali ekskluziv prej përplasjes, Blerando-Meti. Brenda sekuencave të video materialit shihen qartë arsyet e fillimit të…

Big Brother VIP KOSOVA LIVE 2

Shiko Big Brother VIP Kosova LIVE 24/7

Ku ta shikoj Big Brother Vip Kosova Live? Big Brother Kosova Live është një nga emisionet më të njohura dhe të ndjekura në Kosovë. Me siguri ka…

“Vëllai i Madh” përjashton Metin automatikisht nga gara për çmimin e madh në BBVK (VIDEO)

“Vëllai i Madh” përjashton Metin automatikisht nga gara për çmimin e madh në BBVK (VIDEO)

Pas konfliktit në mes të konkurrentëve të Big Brother VIP Kosova, Blerando-Meti, për këtë të fundit në shtëpi ka arritur një zarf i zi. Zarfin e ka…

Një porosi nga i vëllai për Monikën dhe rrugëtimin e saj në BBVK (VIDEO)

Një porosi nga i vëllai për Monikën dhe rrugëtimin e saj në BBVK (VIDEO)

Pas rrëfimit të historisë së Monikës mbi lidhjen e saj me të vëllain, ky i fundit është shfaqur në shtëpinë e “Vëllait të Madh” përmes një video…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *